Papatya Ekmek - Lezzet Tarifleri
Papatya Ekmek
Gerekli Malzemeler
  • Ilık Süt 1 Su Bardağı
  • Ilık Su 1 Su Bardağı
  • Kuru Maya 3 Tatlı Kaşığı
  • Şeker 2 Tatlı Kaşığı
  • Tuz 2 Çay Kaşığı
  • Sıvı Yağ 2 Yemek Kaşığı
  • Un
Hazırlama ve Pişirme
Hazırlık 30 Dk Pişirme 30 Dk Kişilik 4 - 6
Yapılışı
Ilık su, ılık süt, maya ve şeker karıştırılır. Kabarması için 10 dakika ılık ortamda bekletilir. Bir miktar un elenir, tuz eklenir, karıştılır. Ortası açılarak, içine sıvıyağ ve mayalı karışım eklenir. Yoğurarak, gerektiği kadar un ilave ederek, yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde edilir. Yine ılık bir ortamda 1 saat kabarması için beklenir. Sonrasında istediğimiz şekli verip, bir 10-15 dk. daha bekletilir. Üzerine su ve susam serperek, 190 derecede üzeri kızarana kadar pişirilir. Eekmeklerin üzerine yumurta sarısı ve beyazı sürülür.
Hamurdan küçük bir parça ayırıp, yağda 3-4 tane kızarttım, o kadar nefis bir tat olduki anlatamam, canım çektiğinde fırından hamur alıp kızartma yapmaya gerek yok bundan sonra.
Neden Kepenç Un ?
Neden Kepenç Un ? Buğday kalitesinden asla ödün vermeyen bir fabrikayız. Tesisimizde farklı kalitelerde ve ihtiyaçlara göre un üretimi yapmaktayız. Ülkemizin her bölgesinden farklı çeşit ve kalitede buğday alımı yapmaktayız. Tesisimizde son teknoloji donatılmış cihazların bulunduğu laboratuvarımızda alım yapılacak buğday numuneleri kontrolden geçtikten sonra tesisimizin ilgili yerine boşaltımı yapılmaktadır. Ayrıca üretimi yapılacak unumuz laboratuvarımızın kontrolünden geçmektedir. Bölgede Yönetim olarak teknolojiye açık bir yapıdayız. Ayakta kalmak hedeflere ulaşmak  gelişmelere uyum sağlamakla mümkün olur. Biz de bunu yaptık. Yeniliklere açık olduk. Teknolojik gelişmelere ayak uydurduk. Un sektöründe en iyiler arasında yerimizi aldık. Ata tohumuyla günümüze...
Son Teknoloji ile Hızlı ve Kaliteli Üretim Bu başarıyı kazanma nedenlerini hızlı ve kaliteli üretime bağlayan Kepenç,?Bu başarıyı kazanmamızda Fabrikamızın ihtiyaçlara zamanında ve hızlı bir şekilde cevap vermesi, kurumsal kimliğimiz, üretimdeki hijyen ve kalite hedeflerimize bağlıyoruz.
Kuruluştan Bugüne 2010 Kuruluştan Bugüne
Profesyonel Ekip 75 +Profesyonel Ekip
Hızlı Sevkiyat 81 ileHızlı Sevkiyat
Müşteri Memnuniyeti 100 %Müşteri Memnuniyeti
Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un