Ispanaklı Börek - Lezzet Tarifleri
Ispanaklı Börek
Gerekli Malzemeler
  • 1 paket 7 numara yufka (Türkiye için 500gr kadar) 
  • 1 yumurta 
  • 4 tepeleme yemek kaşığı yoğurt 
  • 1/3 su bardağı sıvıyağ 
  • Yarım kilo ıspanak 
  • 250 gr kıyma 
  • 1 orta boy soğan 
  • Tuz, karabiber, pul biber
Hazırlama ve Pişirme
Hazırlık 20 Dk Pişirme 45 Dk Kişilik 10 - 12
Yapılışı
Sıvıyağ, yoğurt ve yumurtayı karıştırın. İçine biraz tuz serpebilirsiniz. 
Ispanaklı içi hazırlamak için: Soğanı yemeklik doğrayıp 2 kaşık yağda iyice kavurun. Sonra kıymayı da ekleyip kavurmaya devam edin. En son yıkanıp sapları ayıklanmış, doğranmış taze ıspanakları ilave edin. Hepsini birlikte ıspanaklar sönünceye kadar karıştırarak kavurup tuz, karabiber, arzuya göre pul biber ilave edin. 
Dikdörtgen olan yufkalarınızdan bir tane enlemesine tezgâha koyup fırça ile hazırlamış olduğunuz harçtan surun. İkinci yufkayı da üstüne koyup ona da harçtan surun. 
Ispanaklı içten yufkanın geniş kenarına boydan boya koyup rulo seklinde sarın. 
Sonra uzun halde sarılmış yufkayı gül gibi yuvarlayın. Resimdeki sekli elde edeceksiniz. 
Bütün yufkaları bu şekilde bitirin. 
Kalan harcı böreklerin üstüne sürün. Eğer kalmamışsa 1 yumurtayı biraz yoğurtla karıştırıp sürebilirsiniz. 
Üstüne susam ya da çörekotu serpip 375F (165C) dereceli fırında pişirin.
Diğer Tarifler
Diğer Tarifleri İnceleyebilirsiniz.
Neden Kepenç Un ?
Neden Kepenç Un ? Buğday kalitesinden asla ödün vermeyen bir fabrikayız. Tesisimizde farklı kalitelerde ve ihtiyaçlara göre un üretimi yapmaktayız. Ülkemizin her bölgesinden farklı çeşit ve kalitede buğday alımı yapmaktayız. Tesisimizde son teknoloji donatılmış cihazların bulunduğu laboratuvarımızda alım yapılacak buğday numuneleri kontrolden geçtikten sonra tesisimizin ilgili yerine boşaltımı yapılmaktadır. Ayrıca üretimi yapılacak unumuz laboratuvarımızın kontrolünden geçmektedir. Bölgede Yönetim olarak teknolojiye açık bir yapıdayız. Ayakta kalmak hedeflere ulaşmak  gelişmelere uyum sağlamakla mümkün olur. Biz de bunu yaptık. Yeniliklere açık olduk. Teknolojik gelişmelere ayak uydurduk. Un sektöründe en iyiler arasında yerimizi aldık. Ata tohumuyla günümüze...
Son Teknoloji ile Hızlı ve Kaliteli Üretim Bu başarıyı kazanma nedenlerini hızlı ve kaliteli üretime bağlayan Kepenç,?Bu başarıyı kazanmamızda Fabrikamızın ihtiyaçlara zamanında ve hızlı bir şekilde cevap vermesi, kurumsal kimliğimiz, üretimdeki hijyen ve kalite hedeflerimize bağlıyoruz.
Kuruluştan Bugüne 2010 Kuruluştan Bugüne
Profesyonel Ekip 75 +Profesyonel Ekip
Hızlı Sevkiyat 81 ileHızlı Sevkiyat
Müşteri Memnuniyeti 100 %Müşteri Memnuniyeti
Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un Kepenç Un